Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oczekiwane nowości
Miejsce na dyskusję o mających się ukazać grach - czy warto, dlaczego tak drogo, kiedy w Polsze etc.

Na pierwszy ogień rzucę Richard the Lionheart (odnośnik do BGG).
Ciekawa gierka karciana z figurkami, które są (jak zwykle u tego wydawcy) po prostu piękne. Mechanika nie zachwyca, ale i tak...  dlaczego już myślę o gwiazdce? Angel
Niestety cena hamerykańsko ciężka - pewnie przez figurki Confused
Tu strona wydawcy i instrukcja (po łangielsku)...
W Polsce pewnie dostępna dopiero w przyszłym roku, albo po Essen... Na innym (gorszym) forum spekulują kto będzie wydawał i czy w ogóle...  Dodgy
Odpowiedz
To ja już pękam z niecierpliwości bo ma w końcu wyjść polska wersja Twilieght Imperium IV edycja !
Czekam niecierpliwie. Nawet środki na zakup już przygotowałem :-) . Mam tylko nadzieję, że wyjdą również polskie wersje obu dodatków. Na tym polu Galakta kilka razy odpuściła niestety.
No i należy sobie życzyć, a to już od polskiego wydawcy chyba nie zależy, żeby elementy były wykonane staranniej niż to było w zakupionej przeze mnie III edycji.
Odpowiedz
Właśnie zauważyłem
http://www.swiatgierplanszowych.pl/news/...a-sen.html
i od razu chciałem kupić (niegrającej córce na urodziny Angel ), ale doczytałem, że premiera dopiero w listopadzie...
Odpowiedz
(09-28-2017, 09:28)Nimsarn napisał(a): Właśnie zauważyłem
i od razu chciałem kupić (niegrającej córce na urodziny Angel ), ale doczytałem, że premiera dopiero w listopadzie...

Wygląda przepięknie. Budzi skojarzenie z Dixitem. Nie jest jednak jasno napisane czy to jakiś mechanizm narracyjny czy inny rodzaj gry.
Odpowiedz
(09-28-2017, 12:18)Mamert napisał(a):
(09-28-2017, 09:28)Nimsarn napisał(a): Właśnie zauważyłem

Wygląda przepięknie. Budzi skojarzenie z Dixitem. Nie jest jednak jasno napisane czy to jakiś mechanizm narracyjny czy inny rodzaj gry.

Mi wygląda bardziej na matematyczną perełkę...
Odpowiedz
czy ktoś się może pokusił na VALERIA Karciane Królestwa na portalu wspieram.to ? Smile
Odpowiedz
Nowości już w połowie października a nam został jeden niezrealizowany scenariusz.
Polecam zabawę z T.I.M.E. Stories 
a w tym miesiącu mają się pojawić scenariusze:

Światło wiary

Wyprawa - Endurance

W sam raz na jakąś ponurą jesienną sobotę.
Odpowiedz
Na stronce kickstarter będzie można kupić zestaw startowy dla przyszłych twórców planszówek. 
Może dzięki temu powstanie jakaś nowość, na którą będziemy czekać   Wink

[Obrazek: 0426eeff8998a5bef4f5dbcdcba017fa_origina...f769acf51e]
Odpowiedz
(10-04-2017, 17:24)Bigix napisał(a): Na stronce kickstarter będzie można kupić zestaw startowy dla przyszłych twórców planszówek. 

Na początku się napaliłem bo myślałem, że to książka poradnik z jakimiś algorytmami do sprawdzania mechaniki, albo obliczania dóbr w poroduct and placement. A to takie zrób to sobie sam. No nie wiem... klocki planszówkowe. :-)
Odpowiedz
(10-05-2017, 08:37)Mamert napisał(a):
(10-04-2017, 17:24)Bigix napisał(a): Na stronce kickstarter będzie można kupić zestaw startowy dla przyszłych twórców planszówek. 

Na początku się napaliłem bo myślałem, że to książka poradnik z jakimiś algorytmami do sprawdzania mechaniki, albo obliczania dóbr w poroduct and placement. A to takie zrób to sobie sam. No nie wiem... klocki planszówkowe. :-)
Ryzykowny chyba pomysł.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości