Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki - nie samymi planszówkami...
Pomyślałem, że może przyda się jakieś miejsce gdzie będzie można wrzucać jakieś ciekawe informacje nie tylko z zakresu planszówek  Cool Czasami znajdzie się coś czym chciałoby się podzielić z innymi  Smile

Na początek ciekawostka książkowa  Smile

Książka "451 stopni Fahrenheita" ma zostać ponownie wydana ale w wersji do przypalenia  Wink Nie przypalisz to nie przeczytasz  Wink Szczegóły tutaj.
Odpowiedz
Już w ten piątek premiera drugiego sezonu serialu Stranger Things  Smile Jak ktoś nie oglądał pierwszego to mogę z czystym sumieniem polecić. Myślę, że spodoba się zwłaszcza osobom, które lubią filmy fantastyczne w klimacie lat 80  Smile

[Obrazek: DEdOeD8V0AEhzaW.jpg]
Odpowiedz
No na "Stanger Things 2" to nie mogę się doczekać. Twórcy serialu fundują, nostalgiczną wycieczkę do telewizji i kina lat 80tych, być może w czasy swojego dzieciństwa. Przynajmniej tak wyglądał pierwszy sezon. Konstrukcja fabuły i przedstawienie postaci są, można by rzec, Spielbergowskie, takie z E.T. wyjęte.
Te Rowery!
Poza tym serial przywodzi na myśl np. "Ucieczkę nawigatora", "Gry wojenne", "Niekończąca się opowieść", "Gremliny" i "Gremliny rozrabiają", "Krótkie spięcie", "Goonies" i wiele innych.
Wiele się zarzuca popkulturze lat 80-tych. Wtedy coraz szerszym i mniej kontrolowanym strumieniem zaczęła przenikać do nas z zachodu. Ten cały naiwny, krzykliwy, kiczowaty wręcz optymizm nałożył się na epokę VHS początki telewizji muzycznych i przemiany w naszym kraju.
Trudno jakoś zgrać we wspomnieniach Michaela Jacksona w najlepszych latach, Madonnę, Cyndi Lauper, Europe no i te wszystkie filmy na śnieżących i pływających kopiach nośników magnetycznych. Taśmy!. Rosnące bazary pełne pirackich skarbów popkultury. Trudno połączyć z otwierającym te lata stanem wojennym czołgami na ulicach i ukoronowaniem dekady w postaci okrągłego stołu i jesieni ludów. To trochę jak światy równoległe. A może siłą napędową tego co się zdarzyło był podobny "naiwny" optymizm? Taka tęsknota za światem tych krzykliwych kolorów?
Czy taki sposób kręcenia serialu "sprzedaje" się młodszym pokoleniom, nie potrafię orzec. Producenci zdecydowali się na kolejny sezon, więc chyba w jakimś stopniu tak. Wspomnieć można jednak, podobny w pomyśle, film sprzed kilku lat "Super 8", który, u nas przynajmniej, przeszedł bez większego rozgłosu.
Pierwszy sezon kupił mnie już na samym początku, kiedy bohaterowie rozgrywają sesję RPG. Zobaczymy jak będzie tym razem. :-)
Odpowiedz
W piątek rozmawialiśmy o pochodzeniu Halloween, tak więc w tym artykule można znaleźć interesujące informacje na ten temat  Smile

[Obrazek: halloween-pumpkin.jpg]
Odpowiedz
W weekend miało miejsce przyznanie nagród World Fantasy Awards. 
  • Najlepsza powieść: The Sudden Appearance of Hope, Claire North

• Najlepsza mikropowieść: The Dream-Quest of Vellitt Boe, Kij Johnson

• Najlepsze opowiadanie: Das Steingeschöpf, G.V. Anderson

• Najlepsza antologia: Dreaming in the Dark, pod red. Jacka Danna

• Najlepszy zbiór opowiadań jednego autora: A Natural History of Hell, Jeffrey Ford

• Najlepszy artysta: Jeffrey Alan Love

• Nagroda specjalna – profesjonaliści: Michael Levy i Farah Mendlesohn za Children’s Fantasy Literature: An Introduction (Cambridge University Press)

• Nagroda specjalna – amatorzy: Neile Graham, za promowanie dążenia do doskonałości w gatunku podczas całej jej pracy jako kierownika warsztatów pisarskich  w Clarion West

Nagrody za całokształt twórczości otrzymali: Terry Brooks (Shannara), Marina Warner (Węzeł Leto).

Może ktoś się skusi na powyższe pozycje  Smile
Odpowiedz
„Czy jesteś gotów zaryzykować swoje życie w walce o wielkie bogactwo i moc? To twoja jedyna broń w świecie pełnym potworów, nekro-punków, ludzko-mechanicznych hybryd, kowbojów i głodnych władzy polityków. W Malifaux prowadzisz swoją załogę w walce o kontrolę „Wyłomu”, portalu pomiędzy Ziemią a światem bezgranicznej magii.”

Malifaux” to skirmiszowa gra figurkowa w skali 32 mm, w której gracz prowadzi "Załogę" składająca się z 7-10 modeli .Gracze walczą w sceneriach zawierających elementy steampunku, westernu, wschodniej Azji, wiktoriańskiego miasta, baśni i horroru. Modele posiadają zdolności i akcje łączące się w efektowne kombinacyjne i zagrania."Malifaux" z racji mechaniki bliżej do gry fabularnej rozgrywanej na stolę niż zwykłego bitewniaka. Ciekawostką jest fakt że w grze zamiast kości używa się talii kart, co przekłada się na ograniczone zasoby szczęścia i pecha, którymi można w ograniczonym stopniu zarządzać.

Zainteresowanych którzy chcą zobaczyć o co chodzi zapraszam na lekcję pokazowe w każdy weekend do siedziby klubu, Najlepiej wcześniej wysłać mi zapytanie na forum lub facebooku (Błażej Kosiński) w celu dogadania dogodne terminu, Na początek nie potrzebujecie niczego tylko chęci ponieważ modele a także wszystkie inne elementy z zapewniam. W takim wypadku zapraszam serdecznie.

Więcej informacji o grze znajdziecie:

Polski blog „Malifaux” - https://fireant-painting.blogspot.com/p/...5.html?m=1
Strona wydawcy-  https://www.wyrd-games.net/malifaux

[Obrazek: Malifaux%2BLeveticus.jpg]
Odpowiedz
Wracając do Stranger Things, to w filmiku zawarte są sceny z filmów na których wzorowali się autorzy serialu  Smile

Odpowiedz
Super, jest kila ewidentnych cytatów, ale uważam, że wiele w filmiku są za mocno naciągane. Przykładowo ujęcie na auto z góry widziałem w wielu filmach niedawno np. w serialu Fargo, albo wodzenie palcem po mapie no naciągane :-).
Odpowiedz
To kto czeka na powrót Jaskra?  Big Grin

Odpowiedz
Ja mam mieszane uczucia co do nowego Wiedźmina.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości