Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na grę od Ad Astry
Star 
Mam pomysł na grę pod kierunkiem Ad Astry na zasadzie „Torciku”.

1. Pomysł
Jesteśmy generałami którzy próbują zbudować swoją armię do walki ze smokiem.
6 kolorów armii
Na środku żeton ze smokiem który trzeba dotknąć jeśli ma się wszystkie karty tego samego koloru.

2. Pomysł „Ku Gwiazdą”
Jesteśmy przywódcami międzygalaktycznej floty, wybieramy najlepsze statki do nadchodzącej wojny.
6 kolorów statków
1 żeton jakiegoś międzygalaktycznego potwora.

Dodatkowe zasady :
-Jeśli masz wszystkie takie same karty wygrywasz
-Jeśli masz wszystkie inne karty wygrywasz
-1 karta zdrajcy, jeśli skończysz z tą kartą na ręce przegrywasz
-Jeśli jako ostatni dotkniesz żetonu na środku, przegrywasz
-Jesli ktoś wygrywa dostaje żeton „chwały”
-Jesli ktoś przegrywa dostaje żeton „Niełaski”.
-Gra kończy się gdy ktoś zbierze 5 żetonów chwały lub niełaski.

Dodatkowe karty (opcjonalne)
1. Karta zmień kierunek
2. Karta zmień kierunek
3. Karta Zamień się kartami z graczem obok
4. Karta zdrajcy
5. Karta dzięki której sam wybierasz którą kartę zabierzesz graczowi obok.
6. Karta „Jesteś zdrajcą” wskazujesz jedną osobę i krzyczysz że jest zdrajcą, jeśli ta osoba ma kartę zdrajcy gra kończy się a zdrajca dostaje żeton niełaski, oskarżający gracz dostaje chwałę. Jesli nie ma karty zdrajcy to nic się nie dzieje, karta „jesteś zdrajcą” odpada z gry.

Po wykorzystaniu karty specjalne odpadają
Odpowiedz
Skoro zasady mają być takie jak w Torciku, to w jaki sposób zagrywane byłyby karty specjalne?

Jakoś też niezbyt mi pasuje karta zdrajcy. 

Przepraszam, że zacząłem tak negatywnie  Sad  sam pomysł jest dobry  Smile ale trzeba się zastanowić nad tymi dodatkami.
Odpowiedz
jest 6 czy tam 5 kolorów po 6 kart czyli w grze na 6 osób każdy ma 6 kart na ręce. W tej wersji każdy ma po 7 bo jest 6 dodatkowych kart. Karty dodatkowe zagrywa się w dowolnym momencie rozgrywki po czym odpadają do pudełka.
Odpowiedz
Albo może być tak że na zagranie kart jest czas przed przekazaniem sobie kart.
na zasadzie "Ktoś zagrywa?" to "Przekazujemy karty".

Pomysł mi się podoba. Torcik w wersji rozwojowej. Czy to się sprawdzi i doda zabawy? To trzeba by było zrobić testy. Kiedy robimy?
Płaska karta totemu, albo totem płaski żeby tak jak jest teraz w Torciku kłaść ręce bo to metoda raczej nie pozostawiająca wątpliwości kto jest pierwszy, kto ostatni.

Karta zdrajcy - hmm no coś w tym jest, nie wiem jak będzie grana czy ktoś będzie trzymać czy po prostu będzie chodzić nieustannie w koło jak bomba w kreskówce :-).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości